En İyi Kars Kaşarı Nerelerden Alınır?

Merhabalar herkesin sık sık sorduğu sorulardan biri olan “En İyi Kars Kaşarı Nerelerden Alınır?” sorusunu bu yazımızda cevaplıyoruz. Kars kaşarı bir diğer ismi ile de eski kaşar olarak bilinir. İsterseniz sizlere kars kaşarının işlem süreçlerini özetle anlatalım.

Yapısı son derece sert olmakla birlikte, taze kaşarlara göre geçirdiği işlemler çok daha fazladır. Yani diğer peynir türlerine göre daha fazla emek ve özveri istemektedir.

Güvenilir ve titizlikle gerçekleştirilen işlemlerin ardından ise en son aşamada Kars Kaşarları mayalandırılır.

Belirli bir süre boyunca dinlendirilen peynirler artık tüketim için hazır hale gelmiş demektir.

Kars kaşar peynirinin en önemli özellikleri arasında ise barındırmış olduğu yüksek besin değerleri yer almaktadır. Diğer tüm peynir çeşitlerine nazaran faydalarının daha fazla olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda üretimin hiçbir aşamasında da fabrikasyon katkı maddesi kullanımı yapılmaz. Yani en doğal peynir türlerinden biridir. Peki hem lezzeti ile soflara renk katan hem de insan sağlığına olan sayısız faydalarıyla bilinen en iyi Kars kaşarı nerelerden alabiliriz? Kars kaşarı alırken nelere dikkat edilmesi gerekmektedir? İşte detaylar…

Yalnızca Kars kaşarı değil herhangi bir peynir türünü de satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli kriter şüphesiz ki doğallıktır. Bu nedenle üretim aşamasının hiçbir noktasında doğallığından ödün vermeyen, yüzde yüz müşteri odaklı çalışan güvenilir firmaları tercih etmek şarttır. Ahmet Acar Süt olarak, ana malzeme olarak kullandığımız sütlerimizden, üretimin her bir aşamasına kadar titizlikle çalışarak, sizler için en lezzetli peynirleri imal ediyoruz. Aynı zamanda ürünlerimizi sizlere ulaştırmak adına da çalışmalarımıza aynı özen ve aynı titizlikle yön veriyoruz. Web sayfamızda yer alan tüm doğal besinleri güvenle satın alabilirsiniz.

Kars Kaşarı Nasıl Saklanır?

Siz değerli müşterilerimiz için özenle ve sevgiyle üretmiş olduğumuz Kars kaşarlarını saklama koşullarına en uygun şekilde saklamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Bu tarz peynirler genellikle buzluk veya derin dondurucularda saklanmaktadır. Fakat bu çok doğru bir muhafaza şekli değildir.

Çünkü Kars Kaşarını en sağlıklı şekilde saklamak için birçok faktöre dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle peynirin bulunduğu bölgenin rutubetli olmaması gerekir. Ayrıca ortamın mümkün olduğunca serin olması şarttır. Mesela 5 ile 10 derecelik bir sıcaklık idealdir. Eski kaşarları saklarken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli kriter ise saklanacak ortamın karanlık olmasıdır. Bunun için en iyi seçenek ise evlerin kilerleri ya da depolardır.

Kars Kaşarı, kesinlikle açıkta bırakılmaması gereken bir gıda maddesidir. Hava almasında herhangi bir sakınca yoktur ancak ürünlerin açıkta kalması kurumalarına sebebiyet verebilir. Çatlamış ve kurumuş Kars Kaşarları ise hem lezzetini hem de görselliğini kaybeder. Bu nedenle tüketim sağlandıktan sonra buzdolabı poşetiyle sıkıca kapatılması önerilmektedir. Nem almaması içinse kağıt havlu sarılabilir. Kaşarın aromasında bozulma meydana gelmemesi adına sudan uzak tutulmalı ve yalnızca tüketilecek kadarının kesilmesi gerekir.

En İyi Kars Kaşarı Markası

Gerçek Kars Kaşarı diğer peynir türleri gibi kolaylıkla bulunabilecek bir ürün değildir. Satın alacakların dikkat etmesi gereken en önemli nokta ise ürünlerin hakiki olup olmadığıdır.

Hakiki Kars kaşarını ayırt etmek için birçok yöntem bulunur. Bunlardan ilki renktir. Kaşarın rengi beyaza yakın olmamalıdır. Çünkü Kars kaşarı özelliği gereği biraz daha sarıya yakın tonlarda bir renge sahiptir. Hakiki olmayan Kars kaşarları ateşe karşı duyarlı değildir. Doğrudan yanar.

Gerçek Kars Kaşarı ise yalnızca erir. Ayırt edici bir diğer nokta ise Kars Kaşarının ikiye bölünmesi durumunda yüz etinin düz olmasıdır. Yüzeyi ne kadar düz ise üretim de o denli kaliteli olduğunu göstermektedir.

En iyi Kars kaşarları genellikle yöresel çiftlikler ve köylerde üretilir. Bunun yanı sıra uzun süredir sektörde edindiğimiz deneyimler sonucunda Ahmet Acar Süt olarak en iyi Kars Kaşar markası olmaktan gurur duyuyoruz. Ürünlerimizi güvenle satın alabilir ve severek tüketebilirsiniz.

En İyi Kars Kaşarı Nerelerden Alınır? Online Sipariş

Ahmet Acar Süt’ten en iyi Kars Kaşarlarını Online Web sitemizden sipariş verebilir. Whatsapp hattımızda müşteri danışmanı yardımı ile size özel sipariş oluşturabilir veya telefon hattımız ile iletişime geçerek hemen siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are makes.