Küfle Gelen Lezzetli Sağlık Eski Kaşar

Eski kaşar hem çok lezzetli olmasıyla hem de doğallığından gelen faydalarıyla hemen herkes tarafından çok sevilmektedir. Bu nedenle firma olarak üretimin her bir aşamasında özenli ve titiz davranarak, hiçbir katkı maddesi kullanmıyor, doğallığımızdan da asla ödün vermiyoruz. Öyle ki küfle gelen sağlıklı bir lezzet edinebilmek için öncelikle taze kaşar peynirlerimizin yapımını tamamlamaktayız. Daha sonra ise ürünlerimizin en doğru koşullarda 3 ile 6 ay boyunca dinlendirilmesini sağlayarak, olgunlaşmaya bırakıyoruz. Taze kaşarlar dinlendirilirken asıl amaç ise acı suyun çıkarılmasıdır. Neticede elde etmiş olduğumuz eski kaşarlarımız ise hem aromasıyla hem eşsiz lezzetiyle hem de yüksek ve kaliteli besin değerleri ile müşterilerimizin damaklarını şenlendirmektedir.

Eski Kaşar Kaç Yıllık Olur?

Eski kaşarlar hakkında doğru bilinen birçok yanlış bulunmaktadır. Bunlardan biri de 2,3 ya da 4 yıllık eski kaşar peyniri üretiminin yapılacağı yönündedir. Ancak söz konusu bilgi oldukça yanlıştır. Çünkü eski kaşarların ömrü ortalama 11 ile 12 aylık bir süre ile sınırlı kalmaktadır. Çünkü bu tarz ürünlerin içerisinde belirli miktarda tuz oranı bulunur. Eski kaşarların içeriğindeki tuz oranı ise en fazla 12 aylık süreç boyunca saklanmayı olanaklı kılmaktadır. Aynı zamanda eski kaşarların ikiye bölündüklerinde de dümdüz olmaları gerekir. Gereğinden fazla deliği bulunan ve mat bir görünüme sahip olan ürünler için kaliteli bir imalattan söz etmek doğru olmayacaktır.

Eski Kaşar Yapım Aşamaları

Eski kaşar üretiminde en önemli husus taze ve günlük süt kullanmaya özen göstermektir. Tamamen kendi imkanlarımızla elde ettiğimiz sütlerimiz öncelikle taze taze üretimi yapmak için fermente edilmektedir. Daha sonraki aşama ise lordur. İlk doğrama neticesinde elde edilen pıhtının 1 gün boyunca bekletilmesi şarttır. Böylece içerisinde bulunan acı su tamamen temizlenmiş olacaktır. Acı sudan arındırılan peynir iki kez kesilir ve iyice kaynatılır. Kaynatılan peynir hafifçe yoğurulur ve akabinde de tuzlu suda bekletilir. En son aşamada ise taze kaşar olarak elle kalıplara bastırılmaktadır. Ortalama 20 gün beklenir ve böylece eşsiz, sağlık açısından da mükemmel faydaları bulunan eski kaşarın yapımı tamamlanacaktır.

En İyi Eski (Kars) Kaşar Nereden Alınır?

Kars, peynir üretiminde öncü olan illerimizden biridir. Öyle ki burada hayvancılık sektörü hem çok yaygın hem de çok gelişmiştir. Bu da süt üretiminde ciddi oranda bir verim elde edilmesini mümkün kılmıştır. Özellikle de Zavot ırkı ineklerden elde edilen yüzde yüz doğal ve katkısız sütler, peynir üretiminde sıkça tercih edilir. Böylece eski kaşarların kendilerine özgü yumuşacık bir aroması vardır ve açık mısır sarısı rengindedir. Aynı zamanda yağlı ve mükemmel tadıyla da ülkemizin farklı bölgelerinde üretilen eski kaşar türlerinden ayrılmaktadır. Peki en iyi eski Kars kaşar nereden alınır? Eski kaşar alırken nelere dikkat etmelisiniz?

Eski kaşar üretiminde en güvenilir marka olan Ahmet Acar Süt firmamız, yalnızca peynir değil daha birçok doğal ürünün üretiminde de önemli görevleri üstlenmektedir. Firmamız tarafından satışa sunulan ürünlerin tamamı doğaldır ve katkı maddesi içermez. Özellikle de geleneksel sofraların olmazsa olmazı olan eski kaşar satın alırken çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Üretimden satışa, satıştan ürünlerin müşterilere ulaştırılma aşamalarına kadar her bir detay en iyi şekilde düşünülmüş olmalıdır. Ahmet Acar Süt olarak, eski kaşar üretiminin her aşamasında doğal malzemeleri kullanıyor ve özellikle de hijyen konusuna çok özen gösteriyoruz. Satışa sunduğumuz ürünlerin tamamı sağlık ve hijyen açısından güvenilir olmakla birlikte, ürünlerimizi müşterilerimize ulaştırırken de aynı titizlikle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are makes.