Eski Kaşar Peyniri (12,5 KG )

(4 customer reviews)

3.400,00

3.400,00

Add to cart
Buy Now
Stok kodu: ADFJKPR7 Kategoriler: Brand:

Taze Kaşarın, Zamanla Değer Kazanan Hali: Eski Kaşar.

Taze kaşar peynircisi misin yoksa eski kaşar peynircisi mi? Bu soru özellikle de peynir düşkünlerinin birbirlerine en sık sorduğu sorulardan biridir. Biz bu konuya biraz felsefi açıdan yaklaşalım dedik. Peynir ve felsefe mi?

Evet, peynir ve felsefe. Çünkü bu iki peynir arasındaki en büyük fark “zaman kavramı”. Zamanın değerini bilen, zaman kavramını hayatının her noktasında hatırlayan ve bu kavrama düşkün olanlar bizim gözümüzde eski kaşar peynircisi.

Taze kaşar peynirinin yapımı tamamlandıktan sonra, doğru koşullarda 3-6 ay dinlendirilmesi ve olgunlaşması sonucu eski kaşar peyniri yani Kars kaşarı elde edilmektedir. Bu dinlendirilme süresinde taze kaşarın içindeki acı su çıkarılır. Olgunlaşma süresi farkı sebebiyle eski kaşardaki, aroma, tat ve besin değerleri taze kaşara göre daha yüksektir.

Tat ve aromasının yüksek olması ise kimilerine ağır gelmektedir. Peynirin zamanla oturan yoğun tadını sevenlerdenseniz eski kaşar sizin favorilerinizden olacaktır. Fakat bu kadar fazla peynir tadı benlik değil derseniz sizi taze kaşar peyniri grubuna alalım 🙂

Eski Kaşar vejetaryen beslenenlerin de favori peynirlerinden biridir. Günde tüketilen 1-2 dilim eski kaşar peyniri, yarım kilo etten alınan kalsiyum ve potasyum ihtiyacının çok büyük bir kısmını karşılamaktadır.

Eski Kaşarın, K2 vitamini açısından da çok zengin olduğunu söylemeden geçmeyelim. K2 vitamini ise kemikleri güçlendirir, kanser hücrelerinin bölünüp çoğalmasını yavaşlatır ve damarlarda kalsiyum birikmesini önler.

Eski Kaşarın kalori değeri ise; 100 gram eski kaşar yaklaşık 295 kcal kaloridir. 100 gramında, 31.9 gram protein ve 18.2 gram yağ bulunmaktadır. 1 dilim eski kaşar (25 gram) ise 74 kcal kaloridir.

Eski Kaşar ile ilk defa tanışacaksanız 500 gram seçeneğini, önceden yemiştim ama tam emin değilim derseniz 1 kg seçeneğini, eski kaşarın hayranıyım o olmadan olmaz derseniz ise 13,5 kg seçeneklerini web sitemiz üzerinden güvenle satın alabilirsiniz.

65 kg olarak çuval Eski Kaşar satışımız da bulunmaktadır. Ayrıca, ödeme yöntemi olarak Havale ile ödeme yaparsanız sepette anında %5 indirim uygulanmaktadır.

Eski Kaşar Peyniri (12,5 KG ) için 4 değerlendirme

 1. mustafa alp

  Bu tekerden sipariş verdim not olarakda 10 parçaya bölebilirmisiniz diye yazdım ailece aldık sağolsunlar çook güzel paketleme yapmışlardı tadı ise efsane bitsin tekrar sipariş vereceğiz

  • destek

   Kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. Sizlerin sağlığı ve damak lezzeti için elimizden gelinin hep daha fazlasını yapmaya devam ediyoruz. Keyifli alışverişler.

 2. veysel

  tam bir eski kars kaşarı lezzetli ağızda tereyağı gibi sanki

  • destek

   Kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. Sizlerin sağlığı ve damak lezzeti için elimizden gelinin hep daha fazlasını yapmaya devam ediyoruz. Keyifli alışverişler.

 3. selim

  iş yerinden 4 arkadaş sipariş verdik hepimiz çok beğendik çok lezzetli istanbuldaki kaşarlarla arasında dünya kadar fark var

 4. İsmail Yılmaz

  Trabzon a gönderim varmı???

  • destek

   Evet Türkiye’nin her iline gönderim yapıyoruz.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir