Kars Kavurma ( 500 GR )

199,00

Stokta yok

Stok kodu: EHMNS378 Kategoriler: Brand:

Tadı ayrı güzel kokusu ayrı güzel kavurmaların başında Kars kavurması gelir. 🙂

Kahvaltılık kavurma olarak da isimlendirilen ve bu doğrultuda kullanılabilen kavurma, yüzlerce yıldır olduğu gibi günümüzde de yoğun şekilde tercih edilmektedir. Eşsiz tadı ile et severler için vazgeçilmez olan Kars kavurma besin değerleri yüksek bir üründür.

Kavurma nasıl saklanır konusunda bilgi sahibi olmamak, etin bozulmasına yol açılmasına neden olur. Dolapta kavurma saklama noktasında hava almıyor olması en temel husustur. Özellikle hiçbir şekilde hava almayacağı bir ambalaj içerisinde muhafaza edilmesi gerekir. Pişmiş kavurma muhafazasında ise üzeri bol miktarda tuzlandıktan sonra üstü kapatılarak, buzdolabında uzunca süreler saklanabilir.

Herkesin büyük bir beğeniyle tükettiği kırmızı et ürünlerinden birisi olan kavurma kültürümüzde de önemli bir yer tutuyor. Kavurma yemeklerde nasıl kullanılır sorusu için kullanabileceğiniz birden fazla yöntem ve tarif bulunuyor. Kavurma bir haşlanarak, bir de kendi yağında pişirilerek hazırlanabilir. Dilerseniz pide iç malzemesi ve börek gibi çeşitli hamur işleri için iç olarak da değerlendirebilirsiniz ve afiyetle tüketebilirsiniz. 🙂

Besin değerleri oldukça yüksek olan kavurma, taze kırmızı etten hazırlandığından, insan sağlığı için çok önemli olan kırmızı et faydaları içerir. Kavurma faydaları arasında vücudun kan şekeri seviyesini düzenlemeden, bağışıklık sisteminin direnç kazanmasına kadar pek çok önemli detay bulunur. En önemli protein deposu olduğundan vücudun protein ihtiyacını karşılar.

Miktarı ve hazırlanır iken kullanılan yağ, tuz oranına dikkat edildiği takdirde son derece sağlıklı olan kavurmaları, Ahmet Acar Süt web sitemiz üzerinden en kaliteli halleri ile sipariş edebilirsiniz. Şimdiden afiyet bal şeker olsun. 🙂

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Kars Kavurma ( 500 GR )” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir