Hakiki Dut Pekmezi ( 1 KG )

245,00

245,00

Add to cart
Buy Now
Stok kodu: CDEQVWY9 Kategoriler: Brand:

ÜRÜN: Hakiki Dut Pekmezi (1 kg)

AÇIKLAMA:

Sağlık, şahane bir tat ve enerji deposu denildiğinde aklınıza ne gelir? Tahmin edelim: dut pekmezi! 🙂

Dut pekmezi karbonhidratlardan dolayı yoğun enerji içeriğine sahip olan bir pekmez türüdür. Mineral bakımında oldukça zengin olan bu pekmezin, hem çocuklarda hem emzirenler annelerde, hem de gebelerde yararlılığı fazladır. Demir, çinko ve magnezyum gibi birçok minareli bol miktarda içerir.

Özellikle sigara içenlerde damar ve karaciğer, akciğerde meydana gelen hasarın onarılmasına yardımcı olmaktadır. Pekmezin yüksek kalsiyum içermesi kolon kanserini önleyebileceği düşünülmektedir.

Etkili bir antioksidan olması pekmezin kanser ve kalp hastalıklarına karşı kişiyi koruduğu düşünülmektedir. İçerdiği zengin miktarda demir, vücudun enerji depolamasına yardımcı olur, demir ayrıca kanda sağlıklı bir şekilde oksijen taşınması için çok gerekli bir maddedir. Bu minerallerin günlük olarak alınması kemik hastalıklarına yakalanma riskini azaltabilir. Pekmez manganez, magnezyum, bakır, kalsiyum, potasyum ve B6 vitamini içerir.

Bu besinler, kan pıhtılaşmasını tedavi eder, inme riskini düşürür ve kan basıncını sağlıklı bir seviyede tutmaya yardımcı olur. Kalp krizi ve inme riskini azaltır. Sadece bir çorba kaşığı pekmez % 17 oranında kalsiyum sağlar. Selenyum tiroit fonksiyonu, antioksidan koruma, kanser önleme, kalp ve damar sağlığı gibi iltihaplı hastalıkları önleme noktasında çok etkilidir. B6 vitamini bağışıklık, sinir sistemi, hücre oluşumu, kan sağlığı ve enerji üretimi için gereklidir.

Bu kadar faydası var iken dut pekmezi almak için neyi bekliyorsunuz? Ahmet Acar Süt dut pekmezinin kalitesi ile hemen web sitemizden sipariş vererek tanışın. 🙂

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Hakiki Dut Pekmezi ( 1 KG )” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir