Kars Doğu Ekspres Treni

Kars’a Doğu Ekspresi Turu

Doğu Ekspresi turu; Ankara’dan Kars’a uzanan efsanevi doğal güzellikler eşliğinde yapılan tren yolculuğunun adıdır. Doğu ekspresi, yalnızca son dönemde sosyal mecralarda artan ilgiye mazhar olan bir değer değil, ilk günden bugüne müdavimlerinin bilet tükettiği kültür değerlerinden biridir.

Doğu ekspresine katılanlar, Ankara’da başlayan yolculuklarına ülkemizin en güzel şehirlerinden geçerek devam etmektedir. Muhteşem doğa manzaralarına tanıklık eden yolcular için birbirinden farklı kompartıman ve bilet seçeneğiyle Doğu Ekspresi, katılımcılarını memnun etmektedir. Doğu Ekspresi yolculuğu için bulunan bilet alternatifleri ve içeriklerine bakıldığında; yataklı kompartıman, örtülü kompartıman ve standart bilet uygulamaları bulunmaktadır.

1. Yataklı Kompartıman

Doğu Ekspresi yolcularının en çok tercih ettiği seçenektir. Yaklaşık 25 saat süren yolculuk süresinde uykusundan ödün vermek istemeyen gezginler için, özel yataklı vagonlarda; biletli kompartımanlar bulunmaktadır. 2 kişi kapasiteli bu yolculuk çeşidinde dileyenler kompartımana ait diğer bileti de satın alarak, başka bir yolcuyla yataklı kompartımanda kalmadan seyahatlerini yapabilirler. Ayrıca ikramlık menüsünün en geniş olduğu bilet alternatifi yataklı kompartıman bölümüne aittir.

İkramlık menüsünde yataklı kompartıman yolcularına, sağlıklı atıştırmalık mahiyetinde kuruyemiş ve kuru meyve, çeşitli mini poğaça ve kuruvasan servisi, ayrıca çay hizmeti sunulmaktadır. Son dönemde yaşanan Covid-19 salgını sebebiyle ikramlık servisler self-servis olarak ortak alanda sunulmaktadır.

2. Örtülü Kompartıman

Doğu Ekspresiyle grup seyahati düzenlemek isteyen gezginler için oldukça elverişli olan bu seçenekte, yolcuların kendine ait küçük kapsül odaları ve oturabilecekleri karşılıklı iki kanepe koltukları bulunmaktadır. Gece seyahat sırasında yatak olabilen bu kanepelere ek olarak, duvara monte açılık iki yatak da kapsülde kullanıma sunulmaktadır. 4 kişilik grupların aynı bölümde seyahat edebildikleri örtülü kompartıman seçenekleri, sıcak ve samimi seyahat sohbetleri için en çok tercih edilen seçeneklerden biridir.

3. Standart Ekspres Bilet

Doğu Ekspresi için fiyatı en uygun olan seçenektir. Yolculuk boyunca herkesin kendine ait koltuklarda seyahat ettiği standart bilet seçeneğinde, uygulanan makul fiyatlandırma sebebiyle tüm koltuklar hızla tükenmektedir. Konfor bakımından kapsül ve yataklı vagona göre daha az işleve sahip olsa bile farklı insanlarla tanışıp seyahat edebileceğiniz, eşsiz manzaraları seyrederek yolculuk yapabileceğiniz ücreti en düşük bilet seçeneğidir.

Doğu Ekspres Seyahat Durakları

Doğu Ekspresin seyahat durakları ve yolculuğa dair bilinmesi gereken ayrıntılar şu şekildedir:

· Seyahatin başlangıç noktası Ankara, bitiş noktası Kars’tır.

· Seyahat rotası boyunca yolcular, Kırıkkale – Kayseri – Sivas – Erzincan ve Erzurum illerinin eşsiz doğa manzaralarını seyredebilir ve fotoğraflayabilirler.

· Bir güne yakın süren yolculuk süresince tren, bahsi geçen her durakta ortalama 5’er dakika durmaktadır.

· Duraklama sürelerindeki kısıtlılık sebebiyle yolcuların, yolculuk esnasında ihtiyaç duyulabilecek eşya ve besinleri yanlarında getirmeleri kolaylık sağlamaktadır.

· Doğu Ekspres turu için biletlerin gidiş-dönüş seçeneği bulunur.

· Yalnızca bu turla seyahati hedefleyenlerin biletlerini gidiş dönüş şeklinde alması, dönüş için yer sıkıntısı çekmemelerini sağlamaktadır.

· Doğu Ekspres turu öğrenci, genç, kamu personeli, engelli vb. farklı kategorilerde tarife bilet satışları sunmakta ve bu kampanyaları sitesinden duyurmaktadır.

Yorum Yazın

Your email address will not be published. Required fields are makes.