Kars Gravyer Peynir 500 GR

150,00

150,00

Sepete Ekle
Hemen Al
Stok kodu: BCDGHLNT Kategoriler: Brand:

GRAVYER PEYNİRİ

ÜRÜN: Gravyer Peyniri (500 gr)

AÇIKLAMA:

Gravyer peyniri, Kars kaşarı olarak da bilinen ve üretimi oldukça zahmetli olan bir peynirdir. Ancak tadı ve kalitesi bu zahmete değer mi diye sorar iseniz, cevabımız: evet! 🙂

Genellikle Kars yöresine ait olan Gravyer peyniri, sütün uzun süre yoğurulup mayalandırılması ve ardından dinlendirilmesiyle lezzet kazanıyor. Çeşitli besin ögeleri barındıran gravyer peyniri özellikle de süt konusunda çok zengindir. Yediğiniz bir parça gravyer peyniri bir bardak süt değerindedir.

Evet, en çok merak edilen konulardan birisi gravyer peynirinin faydaları hakkındadır. 🙂

Doğal ve lezzetli peynir çeşitlerinden olan Gravyer peyniri, içerisinde fabrikasyon katkı maddesi bulundurmadığı için sağlık açısından son derece güvenilirdir.

Diğer süt ürünleri gibi zengin bir kalsiyum kaynağı olan Gravyer peyniri içerisinde yüksek miktarda karbonhidrat, protein, potasyum, sodyum, A vitamini ve demir bulunmaktadır. Yüksek tansiyon hastalarının günlük düzenli olarak tüketeceği Gravyer peyniri, tansiyonun düşürülmesinde ve dengelenmesinde etkilidir. Gravyer peyniri, gelişim çağındaki çocuklar için mükemmel bir kaynaktır.

Belki daha önce tatmadığınız bir lezzet olan Kars peyniri ile tanışmak için 500 gram seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bir kez Ahmet Acar Süt gravyer peynirini denedikten sonra 1 kilogramın bile size yeterli olmadığını göreceksiniz. 🙂

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Kars Gravyer Peynir 500 GR” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.