Kars Gravyer Peynir 500 GR

(1 Değerlendirme)

260,00

260,00

Sepete Ekle
Hemen Al
Stok kodu: BCDGHLNT Kategoriler: Brand:

GRAVYER PEYNİRİ

ÜRÜN: Gravyer Peyniri (500 gr)

AÇIKLAMA:

Gravyer peyniri, Kars kaşarı olarak da bilinen ve üretimi oldukça zahmetli olan bir peynirdir. Ancak tadı ve kalitesi bu zahmete değer mi diye sorar iseniz, cevabımız: evet! 🙂

Genellikle Kars yöresine ait olan Gravyer peyniri, sütün uzun süre yoğurulup mayalandırılması ve ardından dinlendirilmesiyle lezzet kazanıyor. Çeşitli besin ögeleri barındıran gravyer peyniri özellikle de süt konusunda çok zengindir. Yediğiniz bir parça gravyer peyniri bir bardak süt değerindedir.

Evet, en çok merak edilen konulardan birisi gravyer peynirinin faydaları hakkındadır. 🙂

Doğal ve lezzetli peynir çeşitlerinden olan Gravyer peyniri, içerisinde fabrikasyon katkı maddesi bulundurmadığı için sağlık açısından son derece güvenilirdir.

Diğer süt ürünleri gibi zengin bir kalsiyum kaynağı olan Gravyer peyniri içerisinde yüksek miktarda karbonhidrat, protein, potasyum, sodyum, A vitamini ve demir bulunmaktadır. Yüksek tansiyon hastalarının günlük düzenli olarak tüketeceği Gravyer peyniri, tansiyonun düşürülmesinde ve dengelenmesinde etkilidir. Gravyer peyniri, gelişim çağındaki çocuklar için mükemmel bir kaynaktır.

Belki daha önce tatmadığınız bir lezzet olan Kars peyniri ile tanışmak için 500 gram seçeneğini tercih edebilirsiniz. Bir kez Ahmet Acar Süt gravyer peynirini denedikten sonra 1 kilogramın bile size yeterli olmadığını göreceksiniz. 🙂

Kars Gravyer Peynir 500 GR için 1 değerlendirme

  1. derya

    tam bir meze peyniri

    • destek

      Kıymetli yorumlarınız için çok teşekkür ederiz. Sizlerin sağlığı ve damak lezzeti için elimizden gelinin hep daha fazlasını yapmaya devam ediyoruz. Keyifli alışverişler.

Değerlendirme yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir